
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 15 mA |
| Output Voltage | 18 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Output Current | 15 mA |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 1 mA |
| Min Output Voltage | 200 mV |
| Max Output Voltage | 18 V |
| Initial Accuracy | 0.5 % |
| Shunt Current | 15 mA |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.90403
Ext.Price$0.90403
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.90403 | $0.90403 |
| 10 | $0.73459 | $7.34590 |
| 25 | $0.67483 | $16.87075 |
| 50 | $0.61993 | $30.99650 |
| 100 | $0.56949 | $56.94900 |
| 300 | $0.54333 | $162.99900 |
| 500 | $0.51837 | $259.18500 |
| 1000 | $0.49286 | $492.86000 |
